Czym dokładnie są konsulting, doradztwo i audyt logistyczny?

Należy mieć wiadomość, że strategia logistyczna ma bardzo istotne znaczenia dla ostatecznego sukcesu danej firmy. Rekomendowane jest zatem skorzystanie z audytu, doradztwa logistycznego. Czym dokładnie różnią się poszczególne pojęcia?

Czym jest konsulting logistyczny?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zadaniem konsultingu logistycznego w najprostszym możliwym ujęciu jest zdiagnozowanie aktualnej sytuacji danego przedsiębiorstwa, a następnie pomoc w wdrożeniu odpowiednich działań, dzięki którym możliwe będzie zoptymalizowanie najbardziej istotnych procesów logistycznych.

Na czym polega audyt logistyczny?

Audyt logistyczny polega na bardzo szczegółowym przeanalizowaniu określonego obszaru działalności firmy. Dokonują tego oczywiście zewnętrzni audytorzy. W ten sposób możliwe jest wydanie odpowiednich zaleceń czy rekomendacji, które mogą poprawić efektywność procesów logistycznych. Audyt logistyczny może odbywać się w takich obszarach, jak: transport czy magazynowanie.

Na czym polega doradztwo logistyczne?

Doradztwo logistyczne jest z kolei bardzo kompleksową usługą polegającą na wspieraniu przedsiębiorców z branży logistycznej w podejmowaniu najbardziej właściwych decyzji. Godny uwagi jest fakt, że współpraca z niezależnymi doradcami umożliwia osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów.

Poczytaj więcej tu